Hizmetlerimiz

Geoteknik Mühendisliğinde “Uzmanlık”

Geotest, uzman geoteknik, jeoloji ve jeofizik mühendisi teknik kadrosu ile zemin problemleri konusunda emniyetli, ekonomik ve efektif çözümler üretmektedir. Yumuşak zeminlerde, heyelanlı alanlarda, derin kazılarda, deniz yapılarında, tünellerde, barajlarda ve diğer özel mühendislik yapılarında statik ve depremli dinamik yükleme koşullarında zemin-yapı etkileşiminin belirlenmesi konusunda zemin etüdü yapılması, çözümler üretilmesi ve inşa aşamasında kalite kontrolün temin edilmesi ve zemin-yapı performansının gözlemlenmesi konusunda projeye özel çözümler üretmektedir.

Bu felsefe ile temel mühendisliği ve inşaat sektöründe yurtiçi ve yurtdışı projelerinde birçok özel-kamu sektörü firmalarına hizmet vermektedir.

Proje öncesi - proje safhası – proje sonrası aşamalarındaki bütünlüğün korunması ve bilgi geri akışının sağlanması sürekli değişkenlik arz eden zemin parametrelerinin optimizasyonu açısından oldukça önemlidir. Bilginin bu çevrimi ; daha ekonomik ve güvenli projelerin hazırlanması ve uygulanması imkanını doğurmaktadır.