Vista Data Vision

Vista Data Vision yazılımı ile tüm enstrümantasyon verilerini izleyebilir, analiz edebilir ve yönetebilirsiniz. Kapsamlı özellikleri ile geoteknik sektöründe kullanılmak üzere tasarlanmıştır:

Veri toplama : Herhangi bir veri toplama ünitesine bağlanarak herhangi bir veri tipini okuyun, gelen ham verileri izleyin, kalibre edin ve doğrulayın.

Veriyi dışa aktarma: İstediğiniz zaman herhangi bir veriyi bilgisayarınıza aktarın veya bir veri dışa aktarma görevi planlayın. Verileri indirirken, kullanıcılar indirmek için herhangi bir sensör ve zaman aralığı seçebilir. Kullanıcılar ham okumaları veya saatlik/günlük/aylık/yıllık özetleri indirmeyi seçebilir.

Veri gürültüsünü kaldır: Veri doğrulama ile sensör okumalarından manuel veya otomatik olarak istenmeyen veri artışlarını kaldırın.Veri doğrulama, VDV veritabanında saklanan sensör verilerini kullanıcı tanımlı kurallara göre otomatik veya manuel olarak onarmak için kullanılır. Veri doğrulama, elektriksel parazit veya diğer bozulmaların neden olduğu yüksek gürültülü okumalar gibi açıkça aralık dışında olan sensör okumalarını kaldırmak için kullanışlıdır. Kullanıcı bir maksimum ve minimum değer tanımlayabilir.

Sanal değişkenler: Bir veya daha fazla sensör okumasının matematiksel işlevi olan yeni hesaplanmış değişkenler oluşturmak için sanal değişkenleri kullanın. Sanal değişkenler, sensörleri kalibre etmek için kullanışlıdır. Tek veya çoklu veri kaydedicilerden sensör okumalarını kullanarak bir denklem oluşturmak kolaydır. Sanal değişkenler daha sonra VDV'deki diğer herhangi bir sensör olarak kullanılabilir ve bunları raporlara, panolara, GIS'e ekleyebilir ve örneğin alarmlar için yapılandırabilir.

Web kamerası desteği: VDV'ye web kameraları ekleyerek proje sahasından görsel bir destek alın. 

Bulutta veya yerel olarak çalışır: VDV kendi sunucunuzda yerel olarak ya da bulut platformunuzda çalışabilir.

Görselleştirme ve analiz: Düzinelerce görselleştirme ve analiz aracı, karmaşık verileri anlamanıza yardımcı olur.

Gösterge paneli:Panolar, en önemli proje verilerini tek bir ekranda toplamanın basit ve hızlı bir yolunu sunar. Herhangi bir kullanıcı kendi proje kontrol panelini oluşturabilir. Bu, her proje katılımcısının ihtiyaç duyduğu bilgilere tek bir ekranda sahip olmasını sağlar.

Raporlama, alarmlar ve işbirliği: Ayrıntılı erişim denetimleri, özel raporlama ve özel alarmlarla herkesi haberdar edin.